Sport.pl

Aktualności

Powiśle Dzierzgoń – KKPN Olimpico Malbork

• autor: jerzwnuk, 2012-10-29 11:12

28-10-2012r. OLIMPICO Malbork przystąpiło do meczu 9 kolejki z POWIŚLEM Dzierzgoń w ramach rozgrywek w kategorii Junior JC2. Dzierzgoń przywitał zawodniczki słoneczną pogodą ,bardzo dobrze przygotowaną płytą boiska i zapleczem obiektów sportowych. Również pierwsze minuty spotkania, kiedy to piłkarki OLIMPICO zdobyły gola na 1:0, zwiastowały dalszy ciąg gościnności gospodarzy. Niestety nic bardziej mylnego.

Seria błędów defensywy OLIMPICO spowodowała odrobienie strat przez POWIŚLE i wyjście na prowadzenie 2:1.Zawodniczki z Malborka doprowadziły jeszcze do wyrównania na 2:2 ale to był ostatni fragment gry w którym dotrzymywały kroku gospodarzą. Statyczna postawa obrony OLIMPICO i kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam z bramkarzem POWIŚLA(w tym miejscu wypada pochwalić go za udane interwencje),spowodowały że zawodniczki na przerwę schodziły z wynikiem 4:2 dla POWIŚLA. Druga połowa obnażyła niedostatki kondycyjne dziewcząt. Gra stała się chaotyczna, bez pomysłu na rozegranie składnej akcji. Krótka ławka zawodniczek rezerwowych nie pozwalała na dokonanie zmian, które odmieniłyby obraz gry. W konsekwencji OLIMPICO uległo POWIŚLU 3:6. Mecz kończy się porażką ale to nie jest koniec świata. Osłabieniem zespołu była krótka ławka gdyż zawodniczki młodsze również grały w tym samym czasie no i nasze trzy dziewczyny z kadry Julita Głąb, Dorota Proch Karolina Głowińska brały udział w sobotę meczy wojewódzkim. Najważniejsze jest to że wszystkie dziewczęta grają i się szkolą a wyniki przyjdą na pewno. Następny mecz zostanie rozegrany w niedziele o godzinie 12.00 w Malborku ul Parkowa z liderem ligi Chojniczanka Chojnice. 06.11.2012 zawodniczki KKPN Olimpico Malbork wyjeżdżają do Gdyni na Eliminację Klubowych Mistrzostw Polski U16 zmierzą się tam z Sztorm Gdynia i GOSR i T Luzino. Bramki dla OLIMPICO Malbork: Anna Kopecka-1, Julita Głąb-2(to się nazywa zrobienie sobie prezentu urodzinowego w tym dniu obchodziła urodziny 14 lat)Skład: Karolina Rudnicka, Karolina Urbanowicz, Patrycja Rozlatowska, Anna Kopecka, Paulina Lewandowska, Alicja Markowicz, Klaudia Milewska, Klaudia Białowąs, Kornelia Cisewska, Proch Dorota, Głowińska Karolina, Głąb Julita, Gdaniec Agnieszka.