W trzeciej kolejce ligowej, zawodniczki z KKPN Olimpico

podejmowały drużynę Canicuła Bytów. Miejscem rozegrania

w drużynie gra sześć zawodniczek z tej gminy. Przeciwnik doświadczony

w grze gdyż kilka lat gra w II Lidze kobiet i niektóre

zawodniczki grają w I lidze.

CZYTAJ PONIŻEJ

Nasze zawodniczki grały już z tą drużyną w sparingach wyniki były różne, a teraz mają inne zadania walczyć o punkty. Mecz zaczął się zgodnie z planem, prowadzony przez trójkę sędziowską podokręgu Malbork. Początek zaczął się od minuty ciszy, uczczenia pamięci wypadku drogowego, który wydarzył się 11.10.2013 w Gnojewie, gdzie zginęły trzy osoby. Drużyna Olimpico przystąpiła do gry z lekką obawą gdyż przeciwniczki były o wiele starsze od naszych i fizycznie mocniejsze. Pierwsze minuty gry były po stronie Canicuł, przez 15 minut gra toczyła się w większości na połowie Olimpico. Mimo ataków na naszą bramkę wynik się nie zmieniał, w 20 minucie po ładnej akcji dwójkowej Ewelina Pazio podaje piłkę do Julitę Głąb ta rajdem do przodu ogrywa bramkarkę i wynik  na 1-0 dla Malborka. Od tego czasu zawodniczki z Malborka uwierzyły w siebie, przeważały w grze .Po  jednej z akcji Jola Mąkowska mogła zdobyć gola a później Daria Skwarek, lecz się nie udało. Swój dzień miała Julita Głąb, początki kariery piłkarskiej rozpoczęła w Delcie Miłoradz. Po błędzie w obronie przyjezdnych, piłkę odebrała Julita i strzeliła drugą bramkę na 2-0. Dwie minuty do przerwy swoją trzecią bramkę strzela Julita Głąb po dobrej grze całej drużyny. Druga połowa zaczęła się od kontrolowania gry i kilku zmianach  w składzie. W 60 minucie, gdy w zespole nastąpiło 5 zmian wkradło się małe zamieszanie i po akcji przeciwnika po lewej stronie nastąpił strzał na bramkę prosto w okienko bramki, bramkarka była bez szans na obronę i wynik 3-1. Jednak ostatnie uderzenie należało do Olimpico po akcji w środku pola gry Julita Głąb uderza na bramkę  z 25 metrów i zdobywa czwartą bramkę wygrywając mecz 4-1.

Mecz okazał się korzystny dla Olimpico, co najważniejsze zawodniczki z gminy Miłoradz mogły pokazać swoje umiejętności przed własną publicznością a także rodzicami.

Szczególne podziękowanie należy się tym, którzy pomogli nam  w przygotowaniu meczu Pani Danucie Dudek, i Renacie Langowskiej-Szymańskiej oraz Panu Kamilowi Jędernalik i Tadeuszowi Majewskiemu.

Następny mecz III Pomorskiej Lidze Kobiet odbędzie się na wyjeździe w UNI Korzybie 03.11.2013 o godz.14.00